Сучасні системи контролю доступу

Що таке СКОД?

СКОД – це повноцінна система контролю і обліку доступу до об’єкта. Їх ділять на дві великі категорії: автономні системи і моделі з функцією обліку робочого часу. Кожна з них має відгалуження, що розрізняються модифікацією і технічними характеристиками.

Автономна система – це обладнання, що складається з контролера і карток, електронних перепусток або брелоків. Відразу після монтажу вона готова до роботи. Крім того, є можливість підключення до неї додаткових пристроїв – замки, датчики, кнопки та інше. Для зручності на зчитувачі монтують клавіатуру, вона дозволяє вводити код доступу і заходити в об’єкт без перепустки.

Такі системи досить прості в установці, обслуговуванні та користуванні, але мають один недолік – обмежений контроль обліку відвідувань. Тобто, надати співробітнику іменну електронну перепустку або брелок неможливо. Система працює за принципом «сторонній-свій». Відповідно, Ви не зможете перевірити, хто і коли відвідував об’єкт. Найбільш актуальні автономні системи контролю і обліку доступу в магазинах і на невеликих підприємствах.

Для обліку робочого часу застосовується другий тип систем з надбудовою на звичайну автономну СКОД. В її оболонку впроваджуються smart-контролери, які з’єднуються з комп’ютером зі спеціалізованим ПО. Це обладнання дозволяє не тільки обмежувати відвідування певних об’єктів, а й вибірково дати привілеї доступу певним співробітникам. Можливо організувати поділ відвідувачів на гостей, тимчасових і постійних співробітників.

Вибір типу СКОД безпосередньо залежить від потреб і бажань замовника. Для невеликих установ з персоналом до 10 чоловік цілком достатньо автономної системи. Але якщо Вам потрібен чіткий контроль переміщень працівників і облік їх робочого часу, то знадобиться більш складне обладнання.

Коли і кому потрібна СКОД?

 • Невеликим офісам відмінно підійде автономне обладнання – без особливих фінансових затрат можна організувати чіткий контроль відвідуваності.
 • Середні та великі бізнес-центри потребують більш розгалуженої системи контролю доступу, яка дозволяє наділяти працівників різними рівнями допусків до певних приміщень. Перепустки в таких системах іменні (присвоюються кожному співробітнику персонально). Також є можливість організовувати перепустки для тимчасових співробітників і гостей, бізнес-партнерів.
 • Заводи, промисловість, виробництва – тут організація контролю доступу влаштована трохи інакше – за допомогою прохідних. На вході в підприємство стоїть контрольно-пропускний пункт з турнікетом для автоматичного зчитування персональних перепусток. Також електронні замки можна встановлювати на вході в стратегічно важливі приміщення або в коридорах. Таким чином, контролюються всі пересування співробітників і облік їх робочого часу.
 • Школи останнім часом перейняли естафету по встановленню подібних систем. Це дає батькам повну впевненість в тому, що школа безпечна – жодна стороння людина не пройде без допуску. І, звичайно, прогулювати заняття при наявності такої системи дуже важко.

Як відбувається установка СКОД?

 1. Консультація клієнта інженером на об’єкті, розробка плану розміщення датчиків, замків і турнікетів, створення схеми перепусток;
 2. Вибір і закупівля апаратури;
 3. Монтаж обладнання та прокладання кабелів;
 4. Налаштування обладнання та програмного забезпечення;
 5. Здача роботи замовнику.

СКОД з «Морріган Груп»

 1. Повний контроль доступу до об’єкта, багаторівневі допуски, закриття території від сторонніх.
 2. Облік робочого часу співробітників – контроль прогулів, запізнень і затримок обідніх перерв.
 3. Контроль розкрадань.
 4. Мінімізація людського фактора при охороні об’єкту.
 5. Підвищений рівень безпеки – іменні чіп-карти, брелоки, кодові замки і навіть сканер відбитків пальців.
 6. Гарантійне та післягарантійне сервісне обслуговування.

Ціни на послуги контролю доступу

Контроль доступу (в залежності від блокування зон) від 1600 грн
Біометричні системи контролю доступу від 2300 грн
Домофони від 1000 грн