Міфи та правда про системи відеоспостереження

Міфи та правда про системи відеоспостереження

З часів створення першого відеозапису пройшло понад сто років. За цей час винахід вийшов за рамки кіномистецтва і знайшов своє місце в повсякденному житті. Системи відеоспостереження – один з кращих способів контролю безпеки вашого будинку та офісу. Активне використання такого обладнання спричинило формування помилкових стереотипів і міфів, які ми б хотіли розвіяти.

  1. Відеоспостереження тотожне охоронній системі. Дійсно, існують високотехнологічні системи відеозапису, але навіть вони не замінять охоронну систему. По суті, відеоспостереження – це ваші очі, вуха та пам’ять, вони незамінні в розслідуваннях інцидентів. Звичайно, камери створюють і певний психологічний ефект: за цим об’єктом стежать, вторгнення буде обмежено. Але найбільш ефективне відеоспостереження для офісу, де є необхідність одночасного моніторингу великої площі територій та дій співробітників.
  2. Система безпеки – це просто. Небажання витрачатися на професійне встановлення обладнання помітно позначається на ефективності всієї системи. Камери встановлюються хаотично, без урахування впливу факторів зовнішнього середовища та етичних міркувань. В результаті утворюються “темні плями”, які зовсім не потрапляють в запис або недостатньо освітлені; камери встановлюються недоречних для цього місцях. Неграмотне встановлення систем відеоспостереження зводить до мінімуму ефективність навіть самого прогресивного обладнання.
  3. Замовляти обладнання потрібно тільки у постачальників. Це помилкова думка, адже охоронні агенції, як правило, мають досвід роботи з декількома виробниками техніки, знають особливості її застосування на об’єктах різних типів і можуть підібрати те обладнання, яке підходить саме вам. Крім того, ви отримаєте комплексний підхід з професійним встановленням, оперативним і якісним сервісним обслуговуванням.
  4. Нескінченне поліпшення якості відео. Всім знайомі сцени з кінофільмів, коли “хакер” збільшує картинку з запису камер і дозволяє розглянути номер машини з відображення в окулярах перехожого. Насправді це не так і на якість зображення впливають реальні фактори:
    1. атмосферна щільність – туман, задимленість, дощ;
    2. рівень освітленості;
    3. технічні характеристики оптики відеокамери, роздільна здатність матриці;
    4. налаштування відеопотоку;
    5. стандарти стиснення і декодування відео;
    6. технічні характеристики монітора, на якому дивляться відео та ін.
  5. Розпізнавання облич – ще один кіноміф. Системи “Око Бога” з фільму “Форсаж 7” насправді не існує, принаймні у вільному продажу її немає. Камери дійсно можуть фіксувати обличчя та відзначати їх свого роду закладками в записі, але “впізнавати” конкретні обличчя вони поки не вміють.
  6. Відео записується безперервно. Технічний прогрес дозволив забезпечити камери датчиками руху, тому сьогодні відеозйомка активується тільки тоді, коли в поле зору камери потрапляє рухомий об’єкт вагою більше ніж 25 кг. Це зручно в перегляді і помітно економить ресурси обладнання.