Як обрати найкращий датчик охоронної сигналізації?

Як обрати датчик охоронної сигналізації?

Настають новорічні свята, а це значить, що сезон зимових відпусток теж близько. Щоб відпочинок був спокійним, потрібно бути впевненими в безпеці свого будинку. Звичайно, можна попросити сусідів іноді заходити до Вашої квартири та перевіряти, чи все в порядку. Але, погодьтеся, це не вбереже житло від злому і крадіжки цінностей, а лише повідомить про те, що трапилося. Тому подбати про все потрібно вже зараз і тривожна сигналізація – кращий з можливих варіантів. Перш ніж встановити таку апаратуру, хочеться детально вивчити питання, щоб не потрапити в халепу. Ми добре розуміємо Ваші мотиви, а тому підготували найважливішу інформацію для вибору датчиків охоронної (або тривожної) сигналізації.

Датчики руху

Цей тип пристрою реагує на рух в об’єкті, що охороняється. Основні відмінності інфрачервоних датчиків для клієнта полягають в радіусі зони чутливості (від 90 ° до 110 °) та відсотку імовірності помилкових спрацьовувань. Перший пункт підбирається за технічними характеристиками і бажаним місцем розміщення (всередині приміщення або зовні). А помилкові спрацьовування можна скорегувати наявністю функції мікропроцесорної обробки сигналу. Але навіть після налаштування не рекомендується розташовувати такі датчики поблизу джерел тепла.

Ультразвукові датчики відслідковують коливання звукових хвиль, але для квартири або приватного будинку вони не підходять – тільки захист маленьких приміщень, наприклад, машини. Мікрохвильові датчики враховують випромінювання і прийом надчастотних сигналів – прекрасний варіант для технічних приміщень (бойлерні, серверні, котельні приміщення), але не для житлових.

Основні переваги інфрачервоних датчиків руху:

  • сканування змін температури без використання будь-яких видів випромінювання;
  • високий рівень захисту всередині приміщення та зовні;

Датчики розбиття скла

Їх реакція заснована на сприйнятті дзвону розбитого скла. Перевагу потрібно віддавати надчутливій ​​апаратурі, яка працює за принципом двох порогів: реакція на звук удару і подальшого розбиття скла (і ніяких інших матеріалів). Чутливість їх налаштовується. Для розташованих близько вікон можлива установка одного датчика.

Комбіновані датчики

З метою економії місця і грошових коштів застосовується установка датчиків, що реагують на рух «теплих» об’єктів та звук розбиття вікон. Крім того, вони простіші в технічному обслуговуванні.

Датчики відкриття вікон і дверей

Такі пристрої встановлюються у віконних і дверних отворах і працюють за принципом магнітного контакту: при розмиканні подається сигнал про відкриття. Діляться на провідні і бездротові. Другі, звичайно, простіше в установці та естетично привабливіші.

У випадку вікон бажаний тандем з датчиками розбиття скла, так як, згідно зі статистикою, при зломі вікна частіше розбиваються, ніж відкриваються. Встановлюються вони на кожній стулці попарно.

Вібраційні датчики

Працюють за принципом п’єзоефекту або електромагнітної індукції – реагують на удари і вібрації. Для захисту квартири або приватного будинку не кращий варіант, а от для фінансових установ та малогабаритних об’єктів (термінали, банкомати, кавові апарати) – просто знахідка.

Серед додаткових тривожних датчиків виділяють апаратуру, що реагує на затоплення, пожежу, витік газу і комбіновані пристрої.

При покупці також варто враховувати вид підтримки (реагування). Автономні датчики виконують, скоріше, роль відлякування, ніж захисту – при активації вмикається сирена або строб-спалах. Сучасні охоронні технології пропонують функцію GMS-сигналізації з опцією автодозвону власнику або смс-сповіщення. Найкращий варіант – периметральна сигналізація, оснащена відеоспостереженням на всій площі території, що охороняється. Зображення виводиться на будь-які гаджети, будь то стаціонарний комп’ютер, планшет або смартфон.

Як бачите, при виборі датчиків охоронної сигналізації враховується безліч нюансів, апаратура комбінується і налаштовується для посилення захисного ефекту та усунення ризику помилкової активації. Процес досить складний і, звичайно, довіряти безпеку будинку краще професіоналам своєї справи. Саме такого рівня послуги надає охоронна агенція «Морріган» – ми візьмемо всі турботи на себе і дозволимо клієнту забути про дрібниці. Ваш будинок – Ваша фортеця, не забувайте про це.