Як зробити свій будинок безпечним?

Як зробити приватний будинок безпечним?

Приватний будинок передбачає велику площу володінь – житлові / нежитлові приміщення і периметр ділянки, убезпечити які без застосування комплексних охоронних пристроїв практично неможливо. Згідно зі статистикою, 70% крадіжок припадає на елітні будинки – злодії досконально вивчають вразливості об’єкта та можуть зазіхати на Ваші володіння неодноразово.

Охоронні комплекси представлені кількома рівнями захисту:

  1. Охорона всього периметра володінь;
  2. Охорона фасадів будівель;
  3. Внутрішня охорона;
  4. Захист від підпалів, затоплень і витоку газу.

Датчики різних типів реагування підключаються до одного приймального пристрою, тому вся охоронна система повинна забезпечуватися безперебійним електроживленням. Без цієї умови вся система безпеки зруйнується, як картковий будиночок, при елементарному відключенні електроенергії. Детальніше про те, як обрати датчик охоронної сигналізації і яким він повинен бути для захисту житлового приміщення також можна прочитати в нашому блозі.

Захист від вторгнення ззовні

Для захисту приватного будинку найчастіше використовуються інфрачервоні датчики – вони реагують на рух об’єктів, що випромінюють тепло.

Переваги:

  • Їм не страшні морози і літня спека;
  • Реакція на рух тварин вагою до 25 кг. відсутня;
  • Радіус дії одного датчика до 150 м. на вулиці та до 400 м. в приміщенні;
  • Кут чутливості 90-110°.

Для захисту заміських будинків застосовуються периметрові системи. Площа їх дії – до 0,5 га, але для такої апаратури обов’язкова наявність пультової охорони. Вона забезпечить захист території під час Вашої відсутності, гарантує швидку реакцію на вторгнення.

Захист фасаду будівлі передбачає розташування декількох ІЧ-датчиків по периметру будинку, вони доповнюють датчики злому і розбиття скла. Це відносно нова технологія захисту, а тому більшість зловмисників про неї не знають.

Внутрішні датчики встановлюються в особливо важливих зонах будинку – електрощитовій, котельній, кімнатах з сейфами, коштовностями та предметами мистецтва. Апаратура представлена ​​вищеописаними датчиками інфрачервоного випромінювання, розбиття скла і магнітного контакту (відкриття вікон і дверей).

Особливу увагу варто приділити тривожній кнопці – пристрій швидкого виклику мобільної групи. У приватному будинку її можна встановити біля вхідних дверей, у вітальні і спальні. Розміщувати необхідно так, щоб маленькі діти або тварини не могли її дістати. Особливо корисні тривожні кнопки у вигляді брелоків, їх можна роздати всім членам сім’ї – такі гаджети не раз рятували життя.

Захист від внутрішньої небезпеки

Підпали – це лише 60% випадків пожеж; 40% припадає на несправність електропроводки, забудькуватість або витік газу. Пожежна сигналізація реагує на різке підвищення температури і / або дим. Звичайно, краще вибирати апаратуру яка реагує на обидва подразника – тоді, де б не було джерело вогню, датчик зреагує швидко і шанс врятувати майно максимальний. Протипожежні датчики додатково оснащуються засобами пожежогасіння – для приватного будинку краще використовувати пристрої з порошковою системою. Вони екологічні, мають невисоку ціну і прості в управлінні (запуск можливий в ручному і автоматичному режимі).

Датчики витоку газу теж важливі, вони здатні запобігти виникненню пожежі або вибуху. Принцип їх роботи полягає в реакції на перевищення гранично допустимих концентрацій для різних видів газу. Максимальна відстань між датчиком і центральним блоком не повинна перевищувати 300 м. Можлива також установка датчиків затоплення. Вони реагують на підвищення рівня води і здатні уберегти улюблені речі від псування.

Контроль понад усе

Для цілісності охоронної системи важлива наявність системи відеоспостереження. Сучасні установки не записують «все підряд», вони активуються в момент спрацьовування датчиків руху. Відповідно, встановлювати їх потрібно там, де це не буде заважати особистому життю господарів – наприклад, місця в’їзду на територію, що охороняється, вхідні двері, чорний хід, вікна, сходи на горище і в підвал, гараж.

Сповіщення про активацію тривожної системи здійснюється за допомогою мобільного зв’язку, Інтернету або GMS-каналу. При цьому повідомляються співробітники охоронного агентства і власники. У звичайному режимі роботи охоронні системи дозволяють online-моніторинг того, що відбувається в будинку і на прилеглій території з будь-якої точки планети.

Системи захисту приватного будинку широко варіюються в комплектації, можливостях та рівні чутливості приладів. З чого складатиметься захисна система вирішувати Вам, але прислухатися до думки фахівців теж важливо. Охоронна агенція» Морріган» забезпечить максимальний рівень захисту приватного будинку і його мешканців. Вся апаратура сертифікована і перевірена досвідом, висококласні фахівці забезпечать якісне обслуговування техніки та оперативне реагування в екстрених випадках.